Zdarzyła Ci się sytuacja, w której korzystałeś z urządzenia, które zacinało się w dużym stopniu? Jest to z pewnością irytujące, tym bardziej, jeśli zależy nam na czasie. Co robić, w przypadku gdy mój laptop notorycznie zacina się? Jakie kroki podejmować? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Znaczenie mają komponenty
Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak ogromne znaczenie mają poszczególne komponenty. Warto prześledzić to na przykładzie popularnego modelu Dell Latitude 5320 2-in-1 ze strony www.kuzniewski.pl. Posiada on takie podzespoły, jak chociażby karta graficzna Intek Iris Xe Graphics, procesor Intel Core i5 1135G7, pamięć RAM 8 gigabajtów, a także dysk twardy o pojemności 256 gigabajtów. Nie trzeba być specjalistą, aby móc stwierdzić, że zestaw ten jest bardzo wydajny. Właśnie na tego typu laptopy powinniśmy decydować się, kiedy zależy nam na stabilnym i szybkim działaniu.
Zdecyduj się na optymalizację laptopa
Skoro wiemy już, że na szybkość działania poszczególnych urządzeń ogromny wpływ mają komponenty, należy zastanowić się, jak postępować w przypadku starszych egzemplarzy, kiedy nie możemy pozwolić sobie na wymianę podzespołów. Okazuje się, że możemy spróbować optymalizacji. W pierwszej kolejności należy pozbyć się oprogramowania, a także innych plików, które nie są przez nas używane od jakiegoś czasu. Mogą to być chociażby gry, filmy, muzyka, a także inne pliki multimedialne. Jeśli tego typu czynność nie przyniosła pozytywnych efektów, warto sprawdzić temperaturę komponentów. Gdy jest ona zbyt wysoka, części stają się mniej wydajne, przez co może dochodzić do zacięć. Alternatywnym rozwiązaniem jest przeskanowanie dysku twardego programem antywirusowym – być może wirusy są przyczyną takich incydentów.