Site Loader

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa w branży biznesowej to właściwie konieczność. Istotne jest jednak, aby wybierać tylko i wyłącznie wydajne jednostki, jeśli zależy nam na komfortowej pracy. Na co należy zwrócić uwagę, jeśli zdecydujemy się wybrać laptopa biznesowego? Które komponenty mają największe znaczenie? Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Największe znaczenie mają podzespoły

Planujesz w najbliższym czasie dokonać zakupu nowego laptopa biznesowego? Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowanie największe znaczenie mają poszczególne podzespoły. Aby lepiej to zrozumieć, warto wziąć pod lupę model HP ZBook Fury 15 G7 ze strony kuzniewski.pl. To wydaje urządzenie charakteryzuje się doskonałym procesorem o nazwie Intel Core i7 10850H, a także kartą graficzną NVIDIA Quadro RTX 3000. Wewnątrz plastikowej obudowy znajdziemy także dysk twardy typu SSD o pojemności zgodnej z indywidualnymi preferencjami. 32 gigabajty RAM’u z pewnością umożliwi wykonywanie wielu czynności jednocześnie. Nie w sposób nie wspomnieć o karcie sieciowej i dźwiękowej. Co prawda uruchomienie laptopa bez tych części byłoby możliwe, jednak notebook straciłby dużo na swojej funkcjonalności.

Wybór podzespołów – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru dysku twardego największe znacznie ma prędkość zapisywania i odczytywania danych, a także pojemność. Do wyboru mamy egzemplarze SSD i HDD. Te pierwsze są szybsze, niestety droższe i mają mniej wolnej przestrzeni. W procesorze największą rolę odgrywa taktowanie procesora, ilość rdzeni, a także częstotliwość taktowania. Nie zagłębiając się w zbędne szczegóły- wartości te powinny być możliwie najwyższe. Podobnie jest w przypadku pamięci RAM, bowiem im jest jej więcej, tym lepiej dla użytkownika. Zakup karty graficznej powinien być oparty na ocenie passmark, która dostępna jest w sieci.

Kobieta - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Karol