Site Loader

Korzystając z komputera z pewnością zależy nam na tym, aby szybkość jego działania była satysfakcjonująca. Niestety nie zawsze jest tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, a w takich sytuacjach powinniśmy reagować. Co zrobić, aby przyspieszyć działanie laptopa? Od czego to zależy? Jak zoptymalizować urządzenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Szybkość laptopa zależy od podzespołów

Warto rozpocząć od tego, że prędkość wykonywania wszelkich operacji na naszym laptopie zależy przede wszystkim od naszych podzespołów. Co to oznacza w praktyce? Weźmy pod uwagę model HP ZBook Fury 15 G7 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5027,laptopy-hp-zbook-zbook-15-fury-15-zbook-fury-15-g7.html). Spośród pozostałych wyróżnia się ponadprzeciętnym procesorem Intel Core i7 10850H, a także kartą graficzną NVIDIA Quadro RTX 3000. Całość operowana jest przez wydajny system operacyjny Windows 10 Pro. Tego typu wydajne komponenty gwarantują prawidłowe i szybkie działanie, na czym zależy użytkownikom. Tak więc, jeśli zamierzasz w niedalekiej przyszłości dokonać zakupu nowego urządzenia, weź pod uwagę wydajność poszczególnych podzespołów.

Jak dokonać skutecznej optymalizacji?

Okazuje się, za pomocą kilku łatwych kroków jesteśmy w stanie w dużym stopniu przyspieszyć działanie naszego urządzenia. Warto rozpocząć od usunięcia starych danych. Pozbądźmy się programów, filmów, zdjęć, gier, które od dłuższego czasu zajmują nie potrzebnie nasz dysk. Kolejnym krokiem jest przeskanowanie dysku twardego za pomocą odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Pod uwagę można wziąć także formatowanie urządzenia, jednak w tym przypadku niezbędna okaże się zaawansowana wiedza. Sprawdźmy temperaturę poszczególnych podzespołów. Być może jest ona zbyt wysoka, przez co działanie jest wolniejsze. Być może warto zainwestować w podkładkę chłodzącą?

Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com

Karol