Site Loader
Obecnie zaskakująco wiele osób decyduje się na zakup laptopa biznesowego zamiast zwykłego modelu komercyjnego

Obecnie zaskakująco wiele osób decyduje się na zakup laptopa biznesowego zamiast zwykłego modelu komercyjnego. Jest on co prawda wyraźnie droższy, ale jednocześnie oferuje znacznie lepsze parametry użytkowe. Przede wszystkim ma charakter wielozadaniowy – pozwala zarówno na obsługiwanie zaawansowanych programów, jak i oglądanie filmów czy swobodne surfowanie po sieci.

Optymalna mobilność i w pełni satysfakcjonująca wydajność

Obecnie zaskakująco wiele osób decyduje się na zakup laptopa biznesowego zamiast zwykłego modelu komercyjnegoLaptop biznesowy jest zazwyczaj wyjątkowo lekki, co ułatwia jego relokowanie z miejsca na miejsce. Stanowi tym samym świetny wybór dla przedsiębiorców, podróżników i studentów. Dla przykładu popularny model Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 waży zaledwie 1,39 kilograma (więcej szczegółów: https://www.kuzniewski.pl/k5466,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l14-gen-3.html) . Jednocześnie omawiany sprzęt wyróżnia się niewielkimi gabarytami i smukłą obudową, co z jednej strony podnosi jego atrakcyjność wizualną, z drugiej zaś gwarantuje komfortową eksploatację niezależnie od warunków otoczenia. Niewątpliwym atutem jest również ponadprzeciętna odporność na uszkodzenia mechaniczne, wynikająca bezpośrednio z solidnego materiału wykonania – aluminium, włókna węglowego, ewentualnie stopów magnezu. Pisząc o laptopie biznesowym, nie można zapomnieć o jego nadzwyczajnej wydajności, czyli szybkości działania całego systemu. Odpowiada za nią kilka elementów, do których zaliczamy nowoczesny procesor Intel Core i5 lub i7 (z co najmniej 6 rdzeniami), pamięć operacyjną RAM o pojemności 16-32 GB oraz cichy dysk SSD o ograniczonym zapotrzebowaniu na energię i niskiej awaryjności. Wymienione podzespoły pozwalają na płynne realizowanie następujących czynności:

  • przeglądanie wielu zakładek na raz
  • korzystanie ze specjalistycznych aplikacji
  • oglądanie ulubionych filmów i seriali
  • uczestniczenie w zajęcia e-learningowych
  • obrabianie zdjęć i materiałów wideo
  • granie w wymagające gry.

Mnóstwo przydatnych udogodnień technologicznych

W przypadku standardowego laptopa biznesowego mamy przeważnie do czynienia z pokaźną paletą zabezpieczeń, których próżno szukać w typowych notebookach komercyjnych. Wspomniany już Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 posiada np. wygodny czytnik linii papilarnych, układ szyfrujący TPM i czytnik dedykowany obsłudze inteligentnych kart. Na uwagę zasługuje ponadto ekran o rozdzielczości Full HD, wyposażony w matową matrycę IPS odznaczającą się szerokimi kątami widzenia. Zapewnia on wyświetlanie czytelnych obrazów o nasyconej kolorystyce. Pozostałe wartościowe elementy to choćby duża liczba złącz, podświetlana klawiatura z odrębnym blokiem numerycznym (nieocenionym przy pracy z arkuszami kalkulacyjnymi) i bateria trzymająca około 7-8 godzin na jednym ładowaniu.

Karol